Marek Waśkiewicz

Trener odpowiedzialny za zwiększanie efektywności pracowników działu sprzedaży. Realizuje projekty rozwojowe w zakresie sprzedaży, zarządzania sprzedażą, obsługi klienta i efektywności osobistej. Dzieli się̨ swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc platformę̨ wiedzy i komunikacji sprzedażowej m.in. na łamach miesięczników Nowa Sprzedaż i Benefit oraz dla takich portali jak Biznes Musi Sprzedawać́, Onet Biznes, Biznes.pl. Prelegent na Ogólnopolskiej Konferencji Szefów Sprzedaży oraz na innych branżowych konferencjach o zasięgu krajowym. Jego zainteresowania, koncentrują̨ się̨ nad możliwościami kształtowania skuteczności w działaniu w dynamicznej sytuacji biznesowej. Poprzez niestandardowe i alternatywne metody szkoleniowe, pomaga firmom i jednostkom w skutecznym i efektywnym rozwijaniu się̨ w organizacji.

Od 2007 roku związany z biznesem. Doświadczenie zdobywał, pracując na stanowiskach sprzedażowych i menedżerskich, równolegle prowadząc szkolenia dla branży telekomunikacyjnej. Od początku kariery zawodowej związany z firmą Orange Polska, gdzie był odpowiedzialny za obsługę klienta dla rynku B2B, nadzorował sprzedaż kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.. Doświadczenie sprzedażowe zdobywał współpracując z klientami korporacyjnymi oraz klientami reprezentującymi małe i średnie przedsiębiorstwa. Prowadził negocjacje na najwyższym szczeblu decyzyjnym. Obecnie odpowiada za rozwój partnerskiej sieci sprzedaży, aktywnie wspierając przedstawicieli handlowych w realizacji codziennych zadań.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania specjalizujący się Zarządzaniem Sprzedażą. Ukończył Akademię Umiejętności Trenerskich. Specjalizacja: Trener sprzedaży, organizowaną przez Leader’s Factory Instytut Kształcenia Motywacyjnego oraz Mazowiecką Szkołę Trenerów Biznesu, realizowaną przez Brainstorm. Uczestnik Szkoły Zarządzania Sprzedażą McHayes&StewardGroup, zakończonej uzyskaniem dyplomu Master of Sales.

SPECJALIZACJA:

  • Szkolenia menedżerskie (budowanie zespołu, motywowanie w zarządzaniu zespołem, zarządzanie zespołem, zarządzanie zmianą, przywództwo, coaching menedżerski, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów, wizerunek menedżera, personal branding, podejmowanie decyzji)
  • Sprzedaż i obsługa klienta (techniki sprzedaży, budowanie relacji z klientem, negocjacje handlowe, radzenie sobie z trudnym klientem, typologia klienta, wywieranie wpływu w relacjach handlowych, radzenie sobie z psychomanipulacją w relacjach handlowych i negocjacjach, prospekting i networking, psychologia sprzedaży, sprzedaż telefoniczna, umawianie spotkań handlowych, zarządzanie sprzedażą)
  • Szkolenia ogólnorozwojowe (efektywność osobista i zespołowa, sztuka prezentacji, efektywna komunikacja, asertywność, negocjacje, rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów, prowadzenie zebrań, networking w organizacji, personal branding w organizacji, perswazja i wywieranie wpływu, zarządzanie czasem i organizacja pracy, motywacja)

Szkolił wiele firm i instytucji, m.in.: Optimo Polska, Orange Polska, T-matic Systems S.A., Mart,s agencja reklamowa, Urząd Gminy Porąbka, Urząd Gminy Garwolin, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka, Biuro Inwestycyjne Progres, Capitol Sp. z o.o., Drukpol Sp. z o.o., IFF International Flavors & Fragrances (Poland), Sp. z o.o., Kapsch Telematic Services sp. z o.o., HSM Polska sp. z o.o., Fauche Polska sp z o o, Epigon S.A., Bank Pekao SA, Agencja Rozwoju Przemysłu, REMA SA, NGK Pharma sp.j., WELCOME Airport Services Sp. z o.o.