Kurs sommelierski

Wino towarzyszy obecnie nam przy wielu okazjach, poczynając od „wieczorów we dwoje”, rodzinnych spotkań, uroczystych przyjęć, po służbowe kolacje i bankiety.

Pragniemy poszerzać swoją wiedzę o winie, degustacji oraz metodach jego podawania. Zaserwuj swoim bliskim oraz partnerom biznesowym wino, jakiego nigdy nie pili, a które zapamiętają na długo – sekret każdego sukcesu leży w małych szczegółach, warto więc o nie zadbać!

Korzyści ze szkolenia:

  • Podczas kursu zdobywasz zasadniczą wiedzę o świecie wina.
  • Nauczysz się rozmawiać o tym szlachetnym trunku, a także dowiesz się jak je odpowiednio wybierać, czytać etykiety oraz jak bezbłędnie zaserwować wino gościom.

Wiedza na temat tego jedynego w swoim rodzaju wysublimowanego alkoholu, to doskonałe uzupełnienie savoir-vivre „na co dzień”, jak również etykiety biznesu.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Wstęp do nauki o winie
– Definicja, podział, produkcja i konsumpcja na świecie
– Terroir

2. Czynniki decydujące o charakterze, smaku i jakości wina
– Klimat
– Gleba
– Czynnik ludzki
– Szczepy winorośli – omówienie i charakterystyka

3. Omówienie najpopularniejszych odmian winogron
4. Proces produkcji wina
5. Wina musujące – produkcja, podział, jakość

6. Przedstawienie poszczególnych krajów produkujących wino
– Europa: Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy
– Nowy Świat: Chile, Argentyna, Australia, Nowa Zelandia, USA

7. Sommelier w restauracji (rola wina w lokalu).
8. Serwowanie wina w restauracji
– Otwieranie wina musującego
– Dekantacja wina czerwonego

9. Kieliszki do wina
10. Podstawy degustacji wina i zasady podawania
11. Sztuka łączenia wina z potrawami
12. Informacje praktyczne i ciekawostki (starzenie wina, zamknięcie
butelki z winem, temperatura podawania, aromaty zamknięte w
kieliszku)

Jesteś zainteresowany ofertą? Wyślij do nas zapytanie

Wyrażam dobrowolną zgodę na otrzymywanie od Krawat i Muszka Małgorzata Kopczyk (Strzelców Bytomskich 100, 41-922 Radzionków) informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym wysyłki newslettera, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1219 ze zm.). Niniejszym oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką prywatności.

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celach marketingowych i handlowych dotyczących oferty Krawat i Muszka Małgorzata Kopczyk (Strzelców Bytomskich 100, 41-922 Radzionków) i chcę być informowany telefonicznie o promocjach i ofertach specjalnych (w tym poprzez otrzymywanie wiadomości SMS, MMS) zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1907 ze zm.). Niniejszym oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką prywatności.

Obszary specjalizacji