Savoir-Vivre dla dzieci

Dobrze wychowane dziecko to marzenie każdego z NAS! Choć zakres zachowań, które należą do ‚kindersztuby’ ciągle się zmienia, istnieje katalog manier, które powinno znać każde ułożone dziecko. Nawyki stylu bycia kształtują się już od najmłodszych lat – postawy nabyte w dzieciństwie pozostaną na dalsze lata ich życia.

Zatem znajomość dobrych manier to prawdziwa inwestycja!

Korzyści warsztatów:

Twoje dziecko zdobędzie wiedzę oraz praktyczne umiejętności z podstawowych zasad savoir- vivre poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w warsztatach. Będzie wiedziało jak kulturalnie zachować się przy stole czy gdy odwiedzą Was goście. Dobrze wychowany Przedszkolak zyska sobie sympatię rówieśników i dorosłych!

Na zakończenie nagramy krótki filmik z udziałem Państwa dzieci, gdzie odpowiedzą na pytanie „czym jest dobre wychowanie?”. Będzie to świetna pamiątka na całe życie!

Metody pracy:

  • przedstawienie,
  • zagadki
  • wycinanki, kolorowanki

Grupa docelowa: 5 lat +

Tematyka:

Etykieta stołu – dekoracja stołu, piruet z łyżką, nożem i widelcem czyli o sztuce jedzenia, jak siedzieć przy stole, jak jeść i spożywać napoje, ubiór na przyjęcie, wręczanie kwiatów i prezentów, składanie życzeń, powitanie i pożegnanie gości, okazywanie szacunku starszym, dbanie o porządek, magiczne słowa – proszę, dziękuję, przepraszam.

Zapraszamy na cykl spotkań Małego Mistrza Dobrych Manier:

  1. Dobre maniery przy stole, czyli piruet z nożem i widelcem
  2. Bon ton na co dzień, o życzliwości, uśmiechu i szacunku wobec drugiego człowieka
  3. Elegancja Francja, czyli odpowiedni strój, gesty, dbanie o wygląd zewnętrzny
  4. U cioci na imieninach – rola gospodarza i rola gościa, sztuka wręczania i otrzymywania prezentów, zaproszenia na przyjęcia
  5. Gala Mistrza Dobrych Manier, eleganckie przyjęcie dla Małej Damy i Małego Gentlemana

Na zakończenie każde dziecko otrzyma dyplom „Mistrza Dobrych Manier”

 

Szkolenie przeprowadzamy razem z wieloletnim pedagogiem Barbarą Murek.

Jesteś zainteresowany ofertą? Wyślij do nas zapytanie

Szkolenia