Etykieta towarzyska

Savoir-vivre na Wszystkich Świętych. Czyli jak nie wpędzić cioci, babci, wujka… do grobu?

all_saints_day

Ubiór

Dla niektórych święta są jedną z niewielu okazji by móc się w końcu „wystroić”. Oczywiście dla nas żaden problem, aczkolwiek pamiętajmy o umiarze. W tym dniu najlepiej wybrać stonowaną kolorystykę ubioru – stosowną do okazji.

Drogie Panie, jeszcze będziecie miały okazję ubrać czerwoną obcisłą sukienkę z dekoltem i dopieścić ją wysokimi szpilkami. Nie przesadźcie z mocnym makijażem. Postawcie na klasykę!

Natomiast Panowie – pamiętajcie o prostocie i elegancji. Nie zapomnijcie odświeżyć swojego tygodniowego zarostu!

Zbędne komentarze

To nie czas na dyskusje, kto postawił najładniejszy znicz czy wieniec, kto ile przytył czy kto ma więcej siwych włosów na głowie. Kościół czy cmentarz jest nadal miejscem publicznym, postarajmy się znaleźć neutralną tematykę rozmów.

Dobre maniery

Jak wiadomo w ten dzień cmentarz, parkingi są zatłoczone. Pożegnajmy się przede wszystkim z pośpiechem. Przecież nie chcemy dostać mandatu za ‘przypadkowe’ skasowanie dziesięciu lusterek, bądź za przytarcie auta bo ktoś stanął za blisko.

Za to na cmentarzu przepuśćmy starszą Panią by mogła spokojnie przejść a ludzi przechodzących obok nas nie obijajmy łokciami.

Pamiętajmy też o wyciszonych telefonach.

Mali milusińscy

Większość dzieci z doświadczenia nie wiedzą jak zachować się poprawnie w takich miejscach jak kościół czy cmentarz. Wszystko jest w naszych rękach, także przed wyjściem należy ustalić sobie z dzieckiem pewne zasady. Ostatecznie przypilnujmy swoje pociechy – cmentarz to nie plac zabaw.

Samopoczucie

Dzień wcześniej dookoła nas zapowiada się wiele kuszących atrakcji na wieczór. Chodzi dokładnie o przebierane imprezy halloweenowe, gdzie nie zabraknie z pewnością krwawych napojów wyskokowych. Zawsze chcemy się dobrze bawić i nie dopuścimy, aby coś nam tę dobrą zabawę przerwało. Warto jednak przed wyjściem zastanowić się czy chcemy by nasz wieczór został ‘wyczuwalnie’ rozpoznany dnia następnego.


Powrót