Lekcja stylu

Życie mężczyzny od podstaw – BUTY!

Nic tak wiele nie mówi o mężczyźnie jak jego buty.

Wystarczy rzut oka, żeby zgadnąć z kim mamy do czynienia. Źle dobrane buty potrafią podważyć nawet najdoskonalszy, najbardziej stylowy ubiór, natomiast odpowiednio dobrane i dopasowane do stroju obuwie, stanowi jego idealne dopełnienie i wykończenie.

Jak dobrać buty do garnituru?

buty

 Do garnituru zawsze kupujemy buty skórzane. Warto w nie zainwestować – dobrze konserwowane posłużą nam długie lata. Zawsze wybieramy te, które posiadają sznurowadła. Dodają elegancji i są oznaką dobrego gustu. Najszlachetniejszym modelem męskiego obuwia są oxfordy .

Można nosić je do również do biura, na śluby, pogrzeby czy nawet do smokingu (czarne lakierki). Buty powinny być zawsze czyste i odpowiednio wypastowane – najlepiej dzień wcześniej.
Jeżeli zastanawiamy się czy kupić nowe obuwie – odpowiedź brzmi WARTO. Nowe obuwie zawsze odświeży trochę już znoszony garnitur.

Wybór koloru obuwia to już trochę trudniejsze zadanie. Buty nie powinny być jaśniejsze od koloru spodni. Do czarnego garnituru zawsze zakładamy te w kolorze czarnym.

Do jasnego z kolei kupujemy buty o takim samym kolorze lub troszkę ciemniejsze. Poza czarnymi i ciemnymi garniturami w modzie męskiej obowiązuje zasada, że im jaśniejszy garnitur, tym jaśniejsze do niego należy dobrać obuwie. Warto pamiętać, że kolor czarny jest najbardziej odpowiedni dla spotkań biznesowych lub oficjalnych.

Panowie powinni starać się również dopasować kolorystycznie obuwie do paska od spodni: czarne buty do czarnego paska, a brązowe do brązowego.


Powrót