“Twoja motywacja” – historia cytatów, które podbiły serca ludzi.

Historia cytatów z serii “Twoja motywacja” to fantastyczny dowód na to, że powiedzenie Owidiusza “kropla drąży skałę” jest ponadczasowe!

Ponieważ w biznesie oprócz dążenia do stałego rozwoju i dobrze zaplanowanej strategii, bardzo ważne jest nadanie firmie cech charakterystycznych – można wręcz napisać, że pewnych smaczków, z którymi zacznie być kojarzona – od początku jednym z naszych działań było dzielenie się z klientami ulubionymi cytatami motywacyjnymi.

Dlaczego właśnie taką formę dodatkowego wsparcia wybrałyśmy? Motywacja to jeden z najważniejszych czynników w procesie snucia planów, podejmowania decyzji i działań! W firmach na całym świecie każdego dnia podejmuje się mnóstwo decyzji i codziennie od nowa nabiera wiatru w żagle, żeby obrać właściwy kierunek i realizować wyznaczone cele. Jako osoby, które również prowadzą firmę, zdajemy sobie sprawę, że znalezienie wewnętrznej motywacji do działania jest kluczowe. Co może być prostszego i bardziej skutecznego, niż poruszający i pobudzający do działania cytat, czyli fragment wypowiedzi osoby, która jest o kilka kroków przed nami i już osiągnęła swoje cele, a więc odniosła sukces?

Pierwsze w historii naszej firmy cytaty były drukowane i rozdawane uczestnikom na zakończenie każdego szkolenia. Chciałyśmy, żeby uczestnicy szkoleń dostawali od nas coś więcej – co będzie im przypominało, dlaczego warto się starać i pracować a tym samym, że warto każdego dnia walczyć o własny rozwój.

Nasze działania z cytatami motywacyjnymi spotkały się bardzo pozytywną reakcją uczestników szkoleń! Poczułyśmy, że idziemy w dobrym kierunku, dając ludziom motywację do pracy i rozwoju. Postanowiłyśmy, że będziemy je rozdawać ludziom także w różnych codziennych sytuacjach – podczas spotkań biznesowych, wśród naszych przyjaciół, rodziny i znajomych – by nasza misja motywowania zyskała dużo większy wymiar.

Równocześnie poczułyśmy, że chcemy w nie włożyć jeszcze więcej serca i naszej pasji do działania – dlatego postanowiłyśmy zapisywać je ręcznie oraz laminować w formie wizytówek tak, by stały się unikatowe i mogły towarzyszyć ludziom każdego dnia – przypięte na lodówkę, w portfelu czy wśród rzeczy biurowych.

Zupełnie spontanicznie zaczęłyśmy robić naszym motywacjom zdjęcia w różnych pięknych miejscach na świecie. Tym, co nas znowu zaskoczyło, były działania naszych klientów i odbiorców! Osoby, które posiadały nasze cytaty motywacyjne zaczęły nam odpowiadać, również wysyłając zdjęcia “Twojej motywacji” z różnych kontynentów, krajów i pięknych okoliczności przyrody, które były dla nich inspirujące. W ten sposób możemy się poszczycić faktem, że cytaty “Twoja motywacja” odwiedziły nie tylko liczne zakątki Polski, ale również Stany Zjednoczone, Dubaj, Francję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandię, Chiny, a nawet kokpit samolotu!

Misja motywowania ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ widzimy, jak dużo ludzi jej potrzebuje w obecnych czasach. My same nieustannie poszukujemy nowych źródeł motywacji i często znajdujemy ją właśnie w słowach i działaniach innych ludzi. Nie jesteśmy autorkami tekstów motywacyjnych (jeszcze!), ale każdy z nich starannie dobieramy, ponieważ chcemy, żeby były one uniwersalne i trafiały z przesłaniem do każdego człowieka.

Karolina Klewaniec-Wypychacz