Skuteczna rekrutacja i selekcja personelu

1. Struktura organizacyjna firmy – analiza i konsultacje

Twoja firma to system, który można porównać do skomplikowanego mechanizmu. Jednak w firmie, w przeciwieństwie do maszyn, główną rolę odgrywają ludzie. Ich wiedza, kompetencje, charaktery i emocje – wszystko ma wpływ na funkcjonowanie w ramach danej struktury organizacyjnej. Zaczniemy więc od tego, że pomożemy Ci w określeniu tego jakich ludzi potrzebujesz. Wspólnie z Tobą przyjrzymy się także strukturze organizacyjnej, którą stworzyłeś – czy na pewno sprzyja ona realizacji celów Twoich i Twojej firmy?

 2. Optymalizacja wielkości zatrudnienia – analiza

Czasem więcej znaczy mniej, a czasem… wręcz odwrotnie. Pomożemy ci wytypować kluczowe kompetencje twoich pracowników – obecnych i tych potencjalnych, w taki sposób, aby optymalizować wielkość zatrudnienia, zwiększać efektywność pracy i tworzyć przyjazne środowisko, w którym profesjonaliści chętnie będą doskonalić swoje umiejętności z korzyścią dla całej organizacji.

3. Profile kandydatów – opracowanie

Na podstawie zdefiniowanych przez Ciebie z naszą pomocą potrzeb i celów Twojej firmy, wspólnie budujemy profile kandydatów i wymagania im stawiane.

4. Opracowanie zakresu obowiązków

Dokładne opracowanie zakresu obowiązków pomaga nie tylko na etapie rekrutacji, ale także porządkuje pracę całej firmy.

5. Ogłoszenia o pracę – przygotowanie i wybór odpowiednich kanałów komunikacji

Pozyskanie kompetentnych pracowników jest równie ważne, jak pozyskanie klientów. Nawet metody są podobne – dobrze przygotowane przez nas ogłoszenie rekrutacyjne niczym reklama zaciekawi potencjalnych kandydatów do pracy, a staranny wybór kanałów komunikacji
(np. konkretne portale, PUP) jest gwarancją tego, że komunikat trafi do właściwej grupy docelowej – potencjalnych pracowników.

 6. Spotkanie z kandydatami – prezentacja firmy

Pomożemy Ci zaprezentować Twoją firmę na targach pracy, zorganizować Dzień Otwarty lub inne wspólnie zaplanowane przedsięwzięcie. Dzięki temu zbudujesz lub ugruntujesz swój pozytywny wizerunek jako pracodawcy i dotrzesz do większej liczby kandydatów.

 7. Spotkania rekrutacyjne – przygotowanie i prowadzenie

Pomożemy Ci tak przygotować spotkania aby przebiegły sprawnie i dały możliwość obiektywnej oceny kandydatów. W zależności od stanowiska stosujemy rozmaite metody rekrutacyjne.

8. Opracowywanie wyników spotkań rekrutacyjnych

Pomożemy Ci usystematyzować informacje o kandydatach, zdobyte na podstawie ich aplikacji i spotkań rekrutacyjnych. Przedstawimy Ci także nasze rekomendacje, które pomogą Ci w podejmowaniu optymalnych decyzji.

 9. Szkolenia wprowadzające dla nowo przyjętych pracowników: misja firmy, standardy obsługi itp.

Rekrutacja nie kończy się w momencie podpisania umowy o pracę. Na sukces nowego pracownika ogromny wpływ ma bowiem to, w jaki sposób zostanie wprowadzony do organizacji. Pomożemy Ci również na tym etapie, organizując szkolenia i prezentacje dla nowo przyjętych pracowników, przygotowane wspólnie z Tobą, by nowi pracownicy poznali cele, misję i standardy Twojej firmy.

Jesteś zainteresowany ofertą? Wyślij do nas zapytanie

Wyrażam dobrowolną zgodę na otrzymywanie od Krawat i Muszka Małgorzata Kopczyk (ul. Gliwicka 35, 42-600 Tarnowskie Góry) informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym wysyłki newslettera, na podany przeze mnie adres poczty elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1219 ze zm.). Niniejszym oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką prywatności.

Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w celach marketingowych i handlowych dotyczących oferty Krawat i Muszka Małgorzata Kopczyk (ul. Gliwicka 35, 42-600 Tarnowskie Góry) i chcę być informowany telefonicznie o promocjach i ofertach specjalnych (w tym poprzez otrzymywanie wiadomości SMS, MMS) zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1907 ze zm.). Niniejszym oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z Polityką prywatności.

Obszary specjalizacji