Łukasz Wieczorek

Trener, coach i konsultant biznesowy

Od 2011 roku z wielkim zaangażowaniem poszerza ideę coachingu i coachingowego stylu zarządzania w Polsce. Jego niedościgłym mistrzem i wspaniałym nauczycielem w obszarze coachingu jest Gerard O’Donovan. W uznaniu zasług w rozwoju coachingu w Polsce, został w 2012 roku powołany do zarządu International Institute of Coaching & Mentoring i nadal pełni w nim rolę Dyrektora ds. Akredytacji (President of Accreditation). Jest również członkiem Polskiej Izby Coachingu, będąc zaangażowanym w prace Komisji ds. Etyki i Standardów. Od wielu lat prowadzi coaching indywidualny (executive, sales, life, coaching kariery), superwizje coachingowe i klasy mistrzowskie dla młodych coachów oraz warsztaty coachingowe dla firm i organizacji w języku polskim i angielskim. Przeprowadził ponad 1000 godzin coachingu indywidualnego i około 2000 godzin warsztatów i szkoleń o tematyce zarządzania, kompetencji miękkich i coachingowej. Będąc autorem bloga o coachingu (www.coaching.bblog.pl) wspiera coachów i osoby, które chcą wiedzieć więcej o coachingu. Jestem również współautorem książki „Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”.

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Studiował na kierunkach Handel Zagraniczny, Finanse i Bankowość oraz Organizacje międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010 – 2012 był związany biznesowo z Instytutem Rozwoju Biznesu, gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju i odpowiadał za rozwój i funkcjonowanie największej i najstarszej w Europie szkoły coachingu Noble Manhattan Coaching, którą miał przyjemność otwierać w Polsce ponad pięć lat temu i z którą nadal współpracuje w roli trenera, mentora, superwizora i egzaminatora. W bieżącym roku zakończył proces interim menedżerski w którym przekształcał i zarządzał polską spółką z branży rozwoju osobistego o zasięgu międzynarodowym w roli Dyrektora Zarządzającego. Obecnie prowadzi liczne procesy rozwojowe, doradcze, coachingowe i szkoleniowe w ramach własnej działalności gospodarczej.

Nieustannie rozwija swoją wiedzę i samego siebie. Brał udział w dziesiątkach szkoleń, warsztatów i seminariów biznesowych na całym świecie. Posiada międzynarodowe akredytacje coachingowe Noble Manhattan Coaching (NMC), International Institute of Coaching & Mentoring (IIC&M) oraz Institute of Leadership & Management (ILM).

Prywatnie jest ojcem dwójki wspaniałych dzieci, pasjonatem podróży, beletrystyki i dobrego kina. Realizuję swoje marzenia z dzieciństwa, aktywnie trenując razem z synem i nauczając Wing Tsun KungFu w świetle kilkusetletniej tradycji i zasad (2 stopień mistrzowski I.W.T.A. E.E.W.T.O.).

Posiada bogate doświadczenie biznesowe, z którego czerpię w pracy coachingowej.

Swoją drogę biznesową rozpoczął w Dziale Szkoleń PTK Centertel. Przez ponad 5 lat był tam odpowiedzialny za zarządzanie budżetem szkoleń ponad 500 pracowników i menedżerów pionów technicznego i IT, kończąc karierę w roli HR Managera. Prowadził również audyt szkoleń u kontrahentów oraz szkolenia wewnętrzne jako trener PTK. Odpowiadał za programy rozwojowe dla menedżerów marki Orange. Od 12 lat poświęcił swoją karierę zawodową rozwojowi w zakresie sprzedaży, szkoleń  i coachingu. Miał okazję być częścią najlepszego zespołu sprzedażowego dla kluczowych klientów na rynkach IT/ Telco w PTK Centertel, w trakcie wprowadzania marki Orange na rynek Polski, będąc odpowiedzialnym za rozwój portfela firm z sektora FMCG/HoReCa. Pełnił funkcję Doradcy Zarządu ds. Sprzedaży w jednym z polskich konsorcjum firm, wprowadzając jej produkty i usługi na rynki europejskie.

Największa grupa IT w Polsce, Prokom/Softbank/Asseco, korzystała również z jego usług jako Business Development Managera oraz Dyrektora Ds. Sprzedaży przy wdrażaniu produktów i usług międzynarodowej korporacji SkillSoft w całej Europie Środkowo-Wschodniej – obszar CEE. Jako Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Rozwoju Europa Centralna i Wschodnia (CEE) współpracował z grupą firm doradczo szkoleniowych Extreme, będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za rozwój i współpracę z międzynarodowymi partnerami Grupy i marki lokalne. Ostatnie lata kariery zawodowej w ramach organizacji, to opisane już wcześniej doświadczenia w Instytucie Rozwoju Biznesu i piastowane stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Starway Sp. z o.o.

Od ponad 6 lat pracuje wyłącznie w roli trenera, coacha i konsultanta biznesowego na całym świecie.

Prowadził procesy rozwojowe dla firm i organizacji oferujących produkty i usługi:

  • Clarks (19 dyrektorów i menedżerów sprzedaży z Polski, Czech, Słowacji i regionu Benelux, kierownicy salonów i doradcy – ok. 100 osób),
  • Bayer (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia – Członkowie Zarządu, Managerowie, Sprzedaż, Marketing – ok. 150 osób),
  • Coccodrillo (Zarząd, dyrektorzy, kierownicy i wybrani pracownicy – ok. 80 osób),
  • Pepco (Zarząd międzynarodowy (grupa PEP), dyrektorzy i menedżerowie wszystkich działów, kierownicy sklepów – 130 osób),
  • Mercedes-Benz (kierownicy sprzedaży, doradcy handlowi, asystentki, produkt eksperci wszystkich salonów w Polsce – 3 letni projekt),
  • Orange (dyrektorzy, menedżerowie, doradcy– kilkaset osób),
  • Asseco Polska (dyrektorzy i menedżerowie oraz pracownicy techniczni i sprzedaży Asseco Business Solutions),
  • BZ WBK (dyrektorzy regionalni, kierownicy oddziałów, pracownicy – 400 osób),
  • Euro RTV AGD (kierownicy sklepów, kierownicy sprzedaży, specjaliści – 300 osób),
  • i wiele innych lokalnych i międzynarodowych projektów rozwojowych.